Evcil Hayvan Taşınması

Evcil Hayvan Taşınması

Bafa çalışanları IATA Kuralları ve hayvan taşımacılığında tam donanımlı olup, çalıştıkları ülkelerin kanuni yaptırımları konusunda da sürekli güncellenen bilgiye sahiplerdir. Taşınacak olan evcil hayvanınız ne olursa olsun özel ilgi gösterilerek gerektiği uzman yaklaşımla taşınmasını ve güvenli bir şekilde varış noktasına ulaşması sağlanır.

NOT: Taşınması talep edilen canlı köpek taşımalarında; 24.06.2004 tarihinde yürürlüğe giren 5199 sayılı hayvanları koruma kanunu 14ncü madde (L) bendi gereğince; “Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek, sahiplendirmek, ülkemize girişini satışını ve reklamını yapmak, takas etmek, sergilemek ve hediye etmek” yasak olduğundan, saldırgan ve acil durumlarda da müdahalesi mümkün olmayan köpeklerin taşınması kabul edilmemektedir.

Birlikte yaşamaya alışmış, her biri 14 Kg’a kadar olabilecek, kıyaslanabilir boyutlarda 2 yetişkin hayvan tek bir kafes / konteynerde taşınabilir. Bu ağırlıktan fazla olan hayvanlar ayrı kafes / konteynerlerde taşınmalıdır.

Kafes Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Koşullar

  • Hayvanınız içinde rahatça doğal pozisyonda yatabilmeli, dik oturabilmeli ve kendi etrafında dönebilmeli
  • Hayvanınızın ayakta durduğu halinde tavan ile arasında en az 10 cm boşluk olmalı
  • Mümkünse kilit mekanizmaları olmalı ve kapıda yaylı kilit sistemi bulunmalı
  • Kapıda biri yemek diğeri su için iki adet kap bulunmalı
  • Zeminde ıslaklığı emecek bir materyal bulundurulmalı

Sizi arayalım

Taşınma bilgilerinizi paylaşın.