Taşınma Riskleri

Ev Taşıma Güven Meselesidir.

Tüm Taşınmalar evinize gelen yabancıların kişisel eşyalarınıza doğrudan erişime geçmesi anlamına gelir. Her ne kadar kontrolünüz altında eşyalarınızın paketlenip araçlara yüklendiğini görseniz de adresinizden hareket eden araç kontrolünüz dışına çıkar, her yönden büyük bir risk almak zorundasınız.

Taşınmanız emniyetli ve güvenilir bir firma tarafından gerçekleştirilmelidir. Ev eşyalarınızın profesyonel ekiplerce paketlenmesi ,Gümrük işlemleri, Nakliyesi ve yeni evinize kadar getirilerek paketlerin açılarak yerleştirme hizmetleri eksiksiz ve tam olarak sunulmalı, Tüm eşyalarınız bu süreç boyunca All Risk sigorta kapsamında olmalıdır.

Unutmayın ki en özel şahsi ve ev eşyalarınızın taşınması için hiç tanımadığınız firmalara ve yabancı kişilere emanet edeceksiniz.

Ev eşyalarınızın Şehir içi, Şehirler arası ve en önemlisi ülkelerarası taşınmasında sadece nakliyenin olmadığını, eski adresinizden yeni adresinize kadar bir hizmet süreci olduğunu ve karşınıza çıkacak olan riskleri göz önüne almanız gerektiğini bilmelisiniz.

Taşınmak bazen yeni bir ev , yeni bir çevre yeni komşular, yeni bir hayat demek olduğu için heyecan uyandırabilir. Ancak yeni ev bulma, eşyaları toplama, temizlik ve yerleşme zor işlerdir, oldukça yorucudur. Taşınmada yaşanan karmaşa hem fiziksel hem de duygusal anlamda zorlanma yaratır. Taşınma sırasında pek çok aile üyesi duygusal iniş-çıkışlar yaşayabilir.

Taşınma Bazen zorunluluktan olur iş değişikliği, finansal zorluklar gibi , taşınmaktan mutlu olmasanız bile olumlu bir tutum içinde olmanız taşıma yönetimi ve süreci hakkında profesyonel bir firmadan destek almanız Taşınma sürecinizi kolaylaştırır ve kontrol duygusunu hissederek güvenli bir taşınma geçirmenizi sağlar.

Çocuklar için Taşınma Riskleri

Taşınmak herkes için zor bir süreçtir. Bu değişim çocuklar için daha da zorlayıcıdır. Taşınma döneminde çocukların bazı psikolojik problemler geliştirme riski yüksektir. Taşınmayı iyi bir şekilde planlayıp yöneten ebebeyinler çocukların daha kolay bir geçiş yapabilmesine yardımcı olacaktır. Hatta taşınmanın olumsuz etkilerini azaltmak, olumlu gelişmelere yol açmasını sağlamak bile mümkün olabilir.

Taşınma kararı, bazen iyi bir hayata geçiş isteği ile olur, daha yeni, daha büyük bir ev daha iyi bir çevre, yeni bir başlangıç gibi, bazen ise iş kaybı, maddi zorluklar ve kayıp nedeni ile olabilir.

Yapılan araştırmalar, sebebi her ne olursa olsun taşınmanın ruhsal sağlığımızı etkileyen en ciddi stres faktörleri arasında üst sıralarda yer aldığını göstermektedir.

Taşınmanın yol açtığı değişikliğe uyum sağlamak çocuklar için daha da zordur. Çocuklar karar verme ve hareket sürecinin bir parçası olmadıkları için taşınma onlara kontrol edilemez ve ürkütücü gelebilir. Genelde çocuklar düzen ve aynılığa ihtiyaç duyar. Böylece kontrolün kendi ellerinde olduğu duygusunu yaşar ve kendilerini güvende hissederler. Taşınmanın getirdiği değişiklikler ne kadar çoksa, çocukların uyum sağlaması o denli güç olabilir.

Taşınma iyi bir şekilde planlanıp yönetilir ise , özellikle çocukların daha kolay bir geçiş yapabilmesine yardımcı olacaktır. Hatta bu şekilde taşınmanın olumsuz etkilerini azaltarak olumlu gelişmelere yol açmasını sağlamak bile mümkündür.

Sizi arayalım

Taşınma bilgilerinizi paylaşın.