Uçak Taşımacılığı Nedir? Nasıl Yapılır?

BAFA Uluslararası Taşınma Hizmetleri > Genel > Uçak Taşımacılığı Nedir? Nasıl Yapılır?

Son yıllarda tüm alanlardaki teknolojik gelişmeler, taşımacılık sektörünün de gelişmesini sağlamıştır. Ülkemizde yeni havalimanlarının kurulması, havayolu taşımacılığının önem kazanmasına neden olmuştur. Uçak taşımacılığı ile iki havalimanı arasında daha hızlı ürün transferinin gerçekleştirilmesi işlemleridir. Genellikle medikal ürünler, bozulma riski olan ürünler ile değerli eşyaların taşınmasında uçaklar tercih edilmektedir. Amaç ürünlerin güvenli ve hızlı bir şekilde yerine tesliminin sağlanmasıdır. Uluslararası firmalar son yıllarda uçak taşımacılığını daha fazla tercih etmeye başlamıştır.

Uçak Taşımacılığı Nedir?

Uçak taşımacılığı, iki havalimanı arasında hızlı ulaşım sağlama yöntemi olarak tanımlanmaktadır. Bu yakın ve uzak mesafeler olabilmektedir. Firmamız dünyanın birçok yerine güvenli uçak taşımacılığı hizmeti vermektedir. Uluslararası taşıma hizmetlerimiz arasında, ev taşıma, ofis taşıma, evcil hayvan taşıma, otomobil taşıma gibi tüm paket taşıma işlemleri bulunmaktadır.

Taşıma işlemlerinde, ürünleriniz profesyonel ekiplerimiz tarafından özenle paketlenmekte ve güvenli bir şekilde taşınması sağlanmaktadır. Paketleme işlemlerini ürün türüne göre yapıyor, ürünlerin zarar görmesi önleniyor. Firmamız Ulaştırma Bakanlığı tarafından C3 belgesi verilmiş olan bir firmadır ve uluslararası taşımacılık yetkisi bulunmaktadır.

Uçak Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

Uçak taşımacılığı işlemlerinde, yolcu taşıma işlemlerinin dışında kargo taşımacılığı da vardır. Kargo ve evrak taşıma işlemlerinde uçak taşımacılığı yöntemi uluslararası ticaretin önemli bir bölümünü kapsamaktadır. Uçak taşımacılığı işlemlerimizde, ürünlerin paketlenmesi, nakliye sigortası, gümrük işlemlerini yaparak gerçekleştiriyoruz.

Uçak ile taşınabilecek olan ürün türleri bellidir ve kanunlarla belirlenen ürün türleri olmasına dikkat ediyoruz. Taşınacak olan ürünleri inceliyor ve analizlerini yaparak güvenliği tehlikeye sokacak ürünler olmamasına özen gösteriyoruz.

Uçak Taşımacılığı Fiyatları Nelerdir?

Uçak taşımacılığı sektöründe, yerine hızlı bir şekilde ulaştırılması geren ürünlere öncelik verilmektedir. Kısa süre bozulma ihtimali olan ürünler ve medikal ürünlerin hızlı bir şekilde taşınması ve yerine ulaştırılması önemlidir. Bu işlemler için taşıma ücretleri belirlenmektedir. Bafa Group olarak uçak taşımacılığında en uygun fiyat seçeneklerini vermeye çalışıyoruz.

Müşterilerimiz sitemiz üzerinden talep formu doldurarak, fiyat tekliflerimizi alabilirler. Uluslararası havayolu taşımacılığında uygun fiyat seçeneklerimiz nedeniyle çok sayıdaki müşterilerimizin ürünlerini, uluslararası ulaşım ağımızda bulunan tüm noktalara taşıyoruz. Uçak taşımacılığı ile diğer taşımacılık hizmetleri ücretleri birbirinden farklıdır. Fiyatlarımızı belirlerken, nakliye sigortası, gümrük işlemleri ve diğer işlemlere göre en uygun şekilde belirlemeye çalışıyoruz.

Uçak Taşımacılığı Yapan Firmalar

Havalimanlarının sayısının ve uçak sayılarının artmasıyla birlikte uçak taşımacılığı yapan firmalarında sayılarında artışlar görülmektedir. Bafa Group firması olarak sektördeki güvenli hizmet vermeye çalışıyoruz. Dünyanın birçok noktasına erişim yapabiliyor ve uçaklarımız ile taşımacılık hizmetleri veriyoruz. Türkiye’den dünyanın tüm ülkelerine taşımacılık hizmetlerini profesyonel olarak veriyoruz. Deneyimli kadromuz ile sektörümüzde öncü konumda bulunuyoruz. Uçak taşımacılığı yapan firmaların ülkemizde C3 belgesi sahibi olması gerekmektedir. Firmamız bu belgeyi Ulaştırma Bakanlığı’ndan almış ve taşımacılık hizmetlerini profesyonelce vermeye başlamıştır.

Uçak Taşımacılığında Önemli Olan Hususlar

Uçak taşımacılığında tüm güvenlik tedbirleri düşünülerek taşımacılık hizmetleri verilmelidir. Uçak taşımacılığının güvenli yapılabilmesi için bazı önemli hususlar göz önünde bulundurulmuştur. Firmamız belirlenen güvenlik tedbirlerine göre taşımacılık hizmeti vermektedir. Kargo taşımacılığında, konteynerlerin patlamaya karşı dayanıklı olması, uçak kargo bölümlerinin sertleştirilmesi, kargo çalışanlarının tanınması ve kontrollü giriş yapmaları sağlanması önemli hususlardandır.

Tüm kargo ürünlerinin emniyetli paketleme yapılması ve paketlerin kurcalanması engellenmelidir. Firmamız bu hususlara dikkat ederek, kargonun uçaklara yerleştirilmesi ve yükleme işlemleri sırasında oluşabilecek güvenlik risklerini ortadan kaldırmaya çalışmaktadır. Kargolar içerisinde patlayıcı madde ile birlikte kaçakçılık, hırsızlık ürünü olabilecek ürünler olmamasına, bu ürünlerin taşınması hususuna dikkat ediyoruz.