Uluslararası Evden Eve Nakliyat

BAFA Uluslararası Taşınma Hizmetleri > Genel > Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Dünya her geçen gün globalleşiyor, bu globalleşme süreci de uluslararası evden eve nakliyat hizmetlerinin artmasına sebep oluyor. Uluslararası firmaların artış göstermesi ile birlikte insanlar farklı ülkelere taşınmak durumunda kalabiliyor, bunun yanı sıra evlilik ya da farklı sebeplerle de insanlar evlerini taşıdıklarında uluslararası evden eve nakliyat servislerine başvuruyorlar. Uluslararası taşıma hizmeti dünyada en yaygın kullanılan hizmetlerden biridir. Bu uluslararası evden eve nakliyat ağı ile birlikte Türkiye’nin her bölgesinden Dünya’nın her yerine taşıma hizmeti gerçekleştiriliyor. Türkiye’nin her bölgesine uluslararası evden eve nakliyat işlemi gerçekleştiriliyor.

Bu hizmet ile birlikte insanların özel eşyaları hem ev güvenilir şekilde hem de hasara uğratılmadan taşınmış oluyor. Aynı zamanda da farklı taşıma çeşitleri de bulunuyor. Bu taşıma seçenekleri arasında kara yolu ile hava yolu ile ve deniz yolu ile uluslararası evden eve nakliyat eşyası taşıma yolları bulunuyor. Kişilerin istekleri doğrultusunda bir yol haritası seçiliyor. Uluslararası taşımalarda pek çok alternatif taşıma şekli bulunuyor. Bu yöntemler uluslararası evden eve nakliyat işlemlerinde büyük önem taşıyor.

Uluslararası Evden Eve Taşımacılık Nasıl Yapılır?

Dünya’nın her noktasına uluslararası evden eve nakliyat hizmetleri veriliyor. Taşıma işleminde öncelikle müşteri ile görüşülüyor. Bu görüşmede müşteriye taşıma işlemleri hakkında bilgi veriliyor. Aynı zamanda da fiyat teklifleri de bu süreçte görüşülüyor. Fiyatlar eşyaların gidecekleri ülkelere göre, eşyanın miktarına ve hassasiyetine göre değişiklik gösteriyor. Alanında uzman personeller müşterinin aklına takılan uluslararası evden eve nakliyat ile ilgili her türlü soruyu cevaplandırıyorlar.

Eğer kişiler bu hizmetten faydalanmak isterlerse de bir sözleşme yapılıyor. Bu sözleşme örneği müşteriye gösteriliyor. Müşteri inceledikten sonra sözleşme ile ilgili olarak görüşülüyor ve uygun bulunursa bilgiler doldurulup imzalanıyor. Sözleşmedeki bilgilerin eksiksiz ve ayrıntılı doldurulması gerekiyor. Bu sayede de her iki taraf kendi sorumluluklarını bilmiş oluyor.

Uluslararası Evden Eve Nakliye Firmaları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her ne olursa olsun uluslararası evden eve nakliyat yapılırken öncelikle kişilerin taşıma şirketini iyice araştırmaları gerekiyor. Bu işle alakalı ruhsat sahibi olan firmaların seçilmesi büyük bir önem arz ediyor. Aynı zamanda da kurumsal olan büyük firmalar kendi avukatlarını bulunduruyorlar. Bunun için kurumların avukatlarının olup olmadığına da dikkat edilmesi gerekiyor. Bu avukatlar sayesinde gümrük sorunları ile karşılaşılmıyor. Bunun yanı sıra yurt dışına taşımalarda yol uzunluğu fazla oluyor. Bunun için de eşyaların sorunsuz bir şekilde taşınması için ayrı bir dikkat ve bilgi gerekiyor. O yüzden lisanslı olan ve işinin uzmanı olan firmaların seçilmesi uluslararası evden eve nakliyat için en doğrusu oluyor.

Uluslararası Evden Eve Nakliye Fiyatları

Taşınılan ülkeye göre uluslararası evden eve nakliyat fiyatları değişiyor. Çünkü her ülkenin gümrük bedelleri değişiklik gösteriyor. Bu da uluslararası evden eve nakliyat fiyatlarında değişken bir etken oluşturuyor. Ülkeye göre ortalama bir fiyat belirleniyor. Aynı zamanda taşıma şekli de uluslararası evden eve nakliyat fiyatlarını etkiliyor. Kara, deniz ve hava yolu farklı fiyatlarla belirleniyor.

Bunun yanı sıra eşyanın ne kadar olduğu da uluslararası evden eve nakliyat için oldukça önem taşıyor. Bunun için metreküp hesabı yapılıyor. Ürünler kolilere konuluyor ven en, boy ve yükseklik değerleri çarpılıyor buna göre de ürünlerin hacmi bulunuyor. Böylelikle hangi boyutta kaç araç gerektiği hesaplanıyor. Aslında uluslararası evden eve nakliyat için fiyat belirlemede en büyük etken eşyanın ölçümü oluyor. Aynı zamanda hangi dönemde taşınma işleminin yapılacağı da uluslararası evden eve nakliyat fiyatının değişmesinde büyük bir rol oynuyor. Çünkü dönemsel olarak yoğunluk durumları değişiklik gösteriyor. Aynı zamanda da bazı dönemlerde kampanyalar yapılıyor.

Türkiye’den Almanya’ya Ev Taşıma

En çok eşya taşınan ülkelerin başında Almanya yer alıyor. Almanya uluslararası evden eve nakliyat yapılan ülkeler arasında ilk sırada. Almanya’ya yapılan taşımalar genellikle kara yolu ile oluyor. Fiyatlamada da kara yolu fiyatları kullanılıyor. Parsiyel olarak taşıma işlemleri genellikle eşya kapasitesi çok olan kişilere öneriliyor. Bunun için uluslararası evden eve nakliyat süresi yaklaşık olarak 3 hafta sürüyor. Ancak daha az eşyası bulunan kişilere ekspres taşıma tarzı öneriliyor. Bu yöntem ile de ortalama olarak uluslararası evden eve nakliyat taşıma süreci 1 hafta oluyor.

Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı

Eşyanın boyutlarına ve gidilecek olan ülkeye göre uluslararası evden eve nakliyat fiyatları değişiklik gösteriyor. Ancak bu kişisel ev eşyaları zati eşya sınıfına girdiği için kimi zaman gümrük ücreti ödenmeden de taşımak mümkün oluyor. Bunun için içe tercih edilen uluslararası evden eve nakliyat firmasının bu tür gönderileri taşımaya yetkisi olması gerekiyor. Eğer bu belge varsa zati eşya taşımacılık hizmetlerinden yararlanılabiliyor.

Aynı zamanda da gidilecek olan ülkenin istemiş olduğu belgelerin eksiksiz bir şekilde hazır olması gerekiyor. Yurt dışına zati eşya taşımacılığı uluslararası evden eve nakliyat hizmeti veren firmalar her türlü titizliği de uyguluyorlar. Sonrasında da belirtilen adrese eşyalar sorunsuz bir şekilde ulaştırılmış oluyor.

Uluslararası Nakliye Ücretleri

Her taşıma öncesinde uluslararası evden eve nakliyat fiyatları için görüşmeler yapılıyor. Fiyatlandırma sürecinde yukarıda bahsedilen gümrük ücretleri, ürünlerin hacimleri ve hangi dönemde taşınacağı büyük bir önem taşıyor. Bunlara göre uluslararası evden eve nakliyat fiyatı çıkarılıyor. Bunun için de müşteriye taşıma süreci ve fiyat hakkındaki her türlü bilgi veriliyor. Eşya teslim süreci de ayrıntılı olarak anlatılıyor. Genellikle uluslararası evden eve nakliyat kapsamında bir eşya listesi tutuluyor. Bu eşya listesi gümrük işlemleri için de gerekiyor. Bu liste eşya taşıması sırasında şefler tarafından düzenleniyor. Ardında da müşteriye onaylatılıyor ve bir kopyası veriliyor.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat İstanbul

Türkiye’nin en gelişmiş ve en kalabalık ili olan İstanbul’dan da uluslararası evden eve nakliyat işlemleri oldukça fazla sayıda yapılıyor. Türkiye’den yurt dışına gidecek olan ev eşyalarını, uluslararası alanda taşımaya yetkisi olan firmalar yapıyorlar. Bunun için güvenilir bir firmanın tercih edilmesi büyük önem taşıyor. Kaliteli firmalar uluslararası alanda taşıma yetkisine sahip olmanın yanı sıra tecrübeli ve uzman bir personele sahip oluyorlar. Fiyat bilgisine ayrıntılı şekilde sahip olmak isteyen kişilerin ise firmayla iletişime geçmeleri gerekiyor.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Ankara

Ankara’dan Dünya’nın her yerine uluslararası evden eve nakliyat hizmetleri veriliyor. Fiyat işlemleri gidilen ülkeye göre değişiklik gösteriyor. Ayrıca uluslararası evden eve nakliyat hizmetinin son aşaması eşya teslimi işlemi oluyor. Teslimat yapılırken izlenecek olan yol ve teslimat süresi firma tarafından belirleniyor. Aynı zamanda eşyanın çokluğuna göre de teslimat süresinde değişiklik yaşanabiliyor. Ayrıca taşınılacak yere göre de teslimat yöntemleri değişiklik gösteriyor. Kapıya teslim hizmetlerinin yanı sıra eve taşıma veya eve kurulum gibi hizmetler de veriliyor. Bu teslimat şekillerine göre de fiyatlarda değişiklik yaşanıyor.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat İzmir

Aslında uluslararası evden eve nakliyat hizmeti düşünüldüğü kadar zor bir işlem değil. Sadece geçilecek ülkenin istediği belgelerin eksiksiz bir biçimde alınması gerekiyor. Aynı zamanda da yol uzun olduğu için ve eşya sayısı da ücreti belirlediği için alınacak olan eşyaların dikkatli seçilmesi gerekiyor. Doğru işlemler yapıldığında firmalar en doğru biçimde uluslararası evden eve nakliyat işlemini gerçekleştiriyor. Bu işlem sorumluluk gerektiren bir iş olduğu için de tamamen müşteri memnuniyeti odaklı şekilde çalışılıyor.