Uluslararası Nakliye Firmaları Ne Yapar?

BAFA Uluslararası Taşınma Hizmetleri > Genel > Uluslararası Nakliye Firmaları Ne Yapar?

Uluslararası taşıma karayolu, deniz yolu ve hava yolu ile olmaktadır. Bir ülkeden başka bir ülkeye transfer sağlanacağı için belli hususlara dikkat edilmesi gerekir. Evinizi, ofisinizi rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Şehir içi taşınma işlemini rahatlıkla çözerken uluslararası taşımacılık için profesyonel firmalara ihtiyaç vardır. Eşyaların paketlenmesi, araca yüklenmesi, gümrükten geçmesi gibi birçok işlem profesyonel bir hizmet anlayışı gerektirir.

Uluslararası Nakliye Yapılırken Hangi Belgelere İhtiyaç Vardır?

Hangi ülkeye gidecekse o ülkedeki ikametgah adresi, kimlik ve pasaport fotokopisi, noter onaylı vekalet, nüfus müdürlüğünden alınan adres bilgisi gereklidir. Gümrükten geçmek için gereken tüm yasal prosedürler firmamız tarafından sağlanır. Uluslararası eşya taşımacılığında her ülkenin farklı kanunu ve yasası vardır. Ülkemizde serbest olan eşya başka bir ülkede yasak olabilir. Firmamız her ülkenin yasal prosedürünü bilir ve ona göre taşıma yapar. Eşyalarınız taşınırken gidilen her güzergâh için müşteri bilgilendirilmesi yapılır. Firmamız tahmini olarak 20 ile 30 gün arasında karayolu ile uluslararası taşıma yapar. Süre size uzun gelebilir ama yurt dışı taşıma olduğu için en hızlı taşıma firmamıza aittir.

Paketleme Nasıl Olur?

Uluslararası taşıma işlemlerinde eşyalar türüne göre ayrılarak paketlenmelidir. Mobilyalar ve beyaz eşyalar havalı plastik örtülerle sarılır. Metal ve sivri uçlu eşyalar diğer eşyalardan ayrı bir yere konur. Eşyalar bölmeler ile ayrılır. Raf depoların kullanımı her eşyanın cinsine göre güvenli taşıma sağlar. Parsiyal taşımacılıkta her kişinin eşyası ayrı ayrı paketlenir. Yol güzergahında hangi ülke öncelikli ise ona göre yükleme yapılır. Tüm gerekli belgeler her müşteriye ait olarak hazırlanır.

Firmamız, uluslararası standartlara uygun olarak taşıma yapar. Her eşya çizilmeden, kırılmadan sigortalı olarak taşınır. Paketleme işlemi bitince eşyaların araca yüklenmesi işlemi başlar. Eşyaları araca en uygun ve en güvenli şekilde yüklemek gerekir. Hangi eşyalar aracın hangi bölmesine konulacaksa ona göre yükleme yapılır. Paketleme ve yükleme işlemi eşyalar uzun yol gideceği için çok önemlidir. Yol boyunca zarar görmeden verilen adrese ulaştırılması firmamızın profesyonelliğini gösterir.

Gümrük İşlemleri Nasıl Olur?

Gümrük işlemleri için gerekli olan tüm belgeler firmalar tarafından hazırlanır. Eşyalarınız gümrükten geçerken özel kişisel eşya olarak geçer, ancak bunun belli bir standardı vardır. Eşyaların gümrükten geçebilmesi için hangi eşyadan kaç adet geçebileceği firmamız tarafından size bildirilir. Eşyaların götürüleceği ülkenin kanununa göre hareket edilmesi gerekir. Gümrükten yasal sınırın üzerinde eşya geçirmek ticari olarak algılanabilir. Firmamız uluslararası eşya taşımacılığında gümrük işlemlerini iyi bilen bir firmadır.

Sorunsuz bir şekilde tüm yasal prosedürlere uyularak eşya taşımacılığı yapılır. Firmamızın vizyonu hiçbir müşteri de soru işaretine yer vermemektir. Taşıma işlemi öncesinde yapılan sözleşmede her şart ayrıntılı olarak belirlenir. Firmamız uluslararası taşımacılıkta lider bir firmadır. Firmamızın hizmetlerini öğrenmek için www.bafagroup.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Uluslararası Taşıma Ücretleri Nedir?

Uluslararası taşıma ücretleri, eşyanın metreküp karesine göre belirlenir. Net ücret teklifi almak için firmamızı aramanız gerekir.