Uluslararası Otomobil Taşınması

BAFA Uluslararası Taşınma Hizmetleri > Genel > Uluslararası Otomobil Taşınması

Uluslararası araç taşıma işlemi daha çok kara yolu olmayan ülkeler için verilen bir hizmettir. Karayolu olup da uçakla seyahat eden ancak arabasını da geldiği ülkeye getirmek isteyen kişiler de bu hizmeti alabilir. Araç taşıma işlemi uluslararası bir hizmet olduğu için doğru prosedürün uygulanması gerekir. Örnek verecek olursak Amerika vatandaşınız ve tatil için Türkiye’ye geleceksiniz. Aracınızı ancak uluslararası araç taşıyan firmalar ile getirebilirsiniz. Uluslararası araç taşıma karayolu ile yapıldığı gibi deniz yoluyla da yapılır. Bazı kargo uçaklarında da araç taşıma tercih edilebilir. Hangi yöntemin seçileceğine firmamız ve müşteri karar verir.

Uluslararası Araç Taşıma Hizmeti Nasıl Verilir?

Araçlar farklı ülkelerden farklı ülkelere transfer edileceği için her iki ülkenin de yasa ve kanunlarının iyi bilinmesi gerekir. Araçlar özel taşıma araçlarına yüklenir. Araçlar özel taşıma araçları içinde zarar görmeden taşınmalıdır. Bu özel taşıma araçlarının içi havalı sistem ile döşenir. Araç taşıma için trafik kurumundan plaka düşüm işini araç sahibinin yapması gerekir. Firmamız bu konuda neler yapılması gerektiğini ve hangi prosedürlerin uygulanacağını size bildirir. Daha sonra araçlar gümrük işlemleri için taşıma araçları içinde gümrüğe sevk edilir.

Gümrükleme Prosedürü Nasıl Olur?

Uluslararası araç taşıma işlemlerinde araçlar mutlaka gümrükten geçer. Her ülke usulsüz ve kanunsuz ticareti önlemek için bazı yasalar koyar. Araç sigortaları sadece kayıtlı olduğu ülkede geçerlidir. Gümrük işlemlerinde mutlaka sigorta yapılması gerekir. Firmamız noter onaylı vekalet belgesi ile gümrük işlerini halleder. Mavi plaka araçlar yurt dışına kayıtlı araçlar olup gümrük işlemleri sırasında trafiğe tecil ettirilir. Tüm bu işlemler firmamız tarafından yapılır.

Araç Taşıma Hizmeti İle Ülkeye Getirilen Araç Ne Kadar Süre Ülkede Kalabilir?

Araçlar da insanlar gibi turistlik kapsamda her ülkeye götürülebilir. Ülkemizde yasal prosedür yurt dışından getirilen araç ülkemizde 2 yıl kalabilir. Aracınız bu süre boyunca ülkede kalabilir, siz ülkeye giriş çıkış yapabilirsiniz. Her giriş çıkış yaptığınızda gümrüğe haber vermeniz gerekir. Aracı sadece siz kullanabilirsiniz. Firmamız uluslararası araç nakliyesi konusunda uzman bir firmadır. Araçlarınızı güvenli taşırken gerekli olan yasal prosedürleri sizlere bildirir. Gerekli olan her evrak ayarlanır vekalet alınır ve yola çıkılır.

Uluslararası Araç Taşıma Fiyatları Nedir?

Uluslararası taşıma fiyatları her firmaya göre farklılık gösterir. Bazı firmalara gümrük ücreti dahil olarak hizmet verirken bazı firmalar sadece taşıma ücreti olarak ücret politikası uygular. Uluslararası araç nakliyesi işlemleri için firmamızı aramanız ve www.bafagroup.com sitesini takip etmeniz gerekir. Firmamız uluslararası araç taşıma, ofis taşıma ve ev taşıma hizmetlerini de verir. Uluslararası araç taşıma ücreti araç nasıl taşınacaksa ona göre ücretlendirme yapılır. Deniz yolu ile hava yolu aynı ücret değildir. Ücretler hakkında detaylı bilgi için firmamız ile görüşme sağlamanız gerekir.