Ev Taşırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

BAFA Uluslararası Taşınma Hizmetleri > Genel > Ev Taşırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Ev taşıma günümüzde oldukça meşakkatli ve zor bir eylemdir. İnsanlar ev taşıma sırasında hem çok yorulur hem de fazlaca zaman kaybederler. Bu nedenle ev taşıması gerçekleştirilirken günümüzde oldukça popüler olan profesyonel ev taşımacılığı hizmeti alınmalıdır.

Profesyonel ev taşımacılığı hizmeti alırken ve ev eşyaları taşınırken uyulması gereken birtakım kurallar vardır. Bu kurallara uyularak taşınan ev eşyaları hem zarar görmez hem de bütünlük içerisinde taşınarak ehemmiyetli bir şekilde ulaştırılması gereken noktalara ulaştırılır. Ev eşyalarının taşınması sırasında anlaştığınız firma evinize geldiği andan itibaren eşyalarınızın sorumluluğunu almış olur ve eşyalarınızın güvenliğinden firma ve personelleri sorumludur.

Eksper Hizmetleri

Evinizi taşımaya karar verdiniz ve eşyaların taşınması konusunda nakliye firması arayışına girdi iseniz, nakliye firmasının öncelikle güvenilir bir firma olmasına dikkat etmelisiniz. Bununla birlikte eşyalarınızın taşınması işlemi için gerekli araç tipini belirlenmesi ve taşıma işleminin yapılacağı tarihin netleşmesi için eksper hizmetlerinin olmasına önem verilmeli.

Firmanın kendi araç filosunun olması ve araçların eski model olmamasına dikkat edilmelidir. Çünkü eski araçlar arızalanabilir ve eşyalarınız yolda kalarak hesapladığınız süreden daha uzun bir zamanda adrese teslim edilir. Bunun önüne geçmek için firmanın araçlarının yeni model olması önemlidir. Ayrıca eksper hizmetleri sayesinde ev eşyalarınızın sayısı, türü yetkili personellerce analiz edilir ve size en uygun ve doğru fiyat verilir. Eksper hizmetleri şehir içi taşımacılık ve ofis taşımacılığı işlemlerinde adeta bir zorunluluktur. Eksper hizmetleri eşyaların yerinde incelenmesi işlemidir.

Paketleme Hizmetleri

Ev ya da iş yeri taşınması sırasında eşyaların özenle paketlenmesi eşyaların zarar görme riskini en aza indirir. Eşya paketleme sadece bir kişi ile tamamlanacak kolay bir işlem olmayıp profesyonel nakliye firmaları tarafından hızlı ve özenli bir şekilde, nakliye sırasında oluşabilecek kırılmaların önüne geçebilecek şekilde korunaklı olarak yapılır. Ayrıca her eşyanın paketleme türü farklı olup profesyonel firmalar bu duruma dikkat ederler.

Sivri uçlu ve kesici eşyaların paketlenmesi farklı iken beyaz eşyalar önce balonlu naylonların içine yerleştirilip ardında battaniyelere sarılmalıdır. Televizyon gibi ürünler için ise straforlar kullanılmalıdır. Bunun yanında mobilyalar demonte olarak uygun ambalajlara yerleştirilmelidir. İyi bir nakliye firması eşyaların paketlenmesi sırasında ihtiyaç olabilecek her türlü ambalaj malzemelerini yanında bulundurur.

Sigorta Hizmetleri

Sigorta işlemleri eşya taşıması sırasında alınması gereken en önemli hizmettir. Eşya nakliyesi için anlaşacağınız firmaların sigortacılık hizmeti olması son derece önemlidir. Çünkü sigortacılık hizmeti ile eşyalarınızın nakliye sırasında oluşabilecek hasarlara karşı korunması sağlanır. Bunun yanında eşyaların yanlış adrese teslimi ya da nakliye sırasındaki farklı sebeplerle oluşabilecek maddi kayıplara karşı daha çok müşteriyi korumayı amaçlayan bir uygulama olup sigorta evrakları her iki taraf tarafından imzalanır. Sigorta sözleşmesinin bir nüshası müşteriye verilir. Sigorta sözleşmesinde eşyanın taşınacağı araç tipinden, taşıma süresine kadar olan tüm detaylar ve daha fazlası yer alır.

Ev Taşıma Ücretleri Nedir?

Ev eşyalarının taşınma ücretleri taşıma tipine göre değişir. Yani kara yolu, deniz yolu ya da hava yolu olması taşıma ücretini etkiler. Bunun yanında nakliye sırasında kullanılacak personel sayısına, kullanılan araç tipine, eşyaların taşınacağı mesafenin uzaklığına ve taşınacak eşyaların türüne göre de nakliye fiyatları değişir.

Nakliye firmaları ile anlaşmadan önce firmaların araçlarının kendilerinin olmasına ve kiralık araç olmamasına dikkat ederek firma ile anlaşılmalıdır. Sizlere uygun fiyat verip başka firmaların araçları ile taşıma yapacak olan firmalar eşyalarınızı planlanan saatlerde adrese ulaştıramaz. Ayrıca şehir içi, şehirlerarası ve yurt dışı ev taşıma ücretleri ve protokolleri farklıdır.

Depolama Hizmetleri

Taşınma genel olarak zor bir süreçtir. Bir de uluslararası taşıma olunca işler daha da karışır ve bazı eşyaların yurt dışına çıkması ya da yurt içine girmesi mümkün olmayabilir. Böyle durumlarda eşyaların güvenilir bir şekilde depolanması gerekir. Depolanan eşyaların uygun ısıda ve havalandırma şartlarında depolanması önemlidir.